O firmie

Spółka Instytut Maszyn Spożywczych posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji maszyn i urządzeń do przetwórstwa żywności z w branżach: mięsnej, cukierniczej, owocowo warzywnej i innych spożywczych.

Instytut Maszyn Spożywczych Sp. z o.o. jest kontynuatorem dawnej państwowej firmy wzbogaconym o dynamizm właściciela dążącego do wdrażania nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań w produkcji maszyn i urządzeń.

W ostatnich latach specjalizujemy się w wytwarzaniu urządzeń do produkcji gastronomicznej np.: pierogów, pasztecików, pyz, kopytek, naleśników itp.

Poszerzyliśmy również ofertę o maszyny dla przetwórstwa leśnego.

Nowoczesny i różnorodny park maszynowy, oraz wykwalifikowana i doświadczona kadra zarówno w projektowaniu, jak i wykonywaniu maszyn i urządzeń umożliwia nam wykonywanie zleceń jednorazowych „na obstalunek” nie tylko w przemyśle spożywczych.

W zlecanych urządzeniach instalujemy sterowanie i automatykę przemysłową według życzeń zleceniodawcy.

Spółka Instytut Maszyn Spożywczych jako producent maszyn posiada własne opracowania technologiczne, patenty i wzory użytkowe.

Na podstawie opracowanych patentów oraz wzorów użytkowych dotyczących maszyn i urządzeń zaprojektowanych w naszej firmie, w dalszym ciągu pracujemy nad udoskonaleniami pozwalającymi uzyskać lepszą i wydajniejszą, a zarazem mniej awaryjną i energooszczędną maszynę, gdzie doskonałym przykładem jest Formierka Wyrobów Kulinarnych do produkcji pierogów z jednym motoreduktorem o mocy 1.1kW w nowym modelu 01MG5 produkowana od 2012 roku.

W naszej firmie podstawą jest zadowolenie klienta oraz satysfakcja z dobrze wykonanego zadania.